Daha Genç Görünmenin Püf Noktalari

Daha Genç Görünmenin Püf Noktalari
19 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 557 kez okundu.

Genç görünmek için kendinizi güzellik salonlarına atmak zorunda değilsiniz. Ufak ayrıntılarla kendinizi daha genç bir görünüme sokabilirsiniz. Kıyafetlerinizden kullandığınız aksesuarlara kadar her şey bir bütün içinde daha genç görünmenizi sağlayacaktır.

40’lı yaşlarda olan kadınları büyük bir telaş sarar. Yıllara meydan okumak isteyen kadınlar ellerindeki bütün parayı kremlere yatırarak kendilerini daha iyi hissetmeye çalışırlar. Bakım her ne kadar önemli bir detay olsa da; giydiklerinizin ve hatta tavırlarınızın bile genç görünmenizde büyük bir payı vardır. Bunun için gardrobunuzu baştan aşağı yenilemeniz gerekecek. Sizi yaşlı gösteren geniş kıyafetlerden ve koyu renklerden uzak durun. Daha canlı renklerde ve spor kıyafetleri tercih edin. Klasik giyinmek sizi her zaman daha olgun gösterir bu detayı atlamayın.

Kadınların yaşı ne olursa olsun spor ayakkabı giyerek kendilerini daha genç gösterebilirler. Spor ayakkabılara eşlik eden en iyi kıyafetlerden biri; jean pantolonlardır. Dar pantolonlar vücudunuz müsaitse genç görünmeniz için biçilmiş kaftandır. Pantolonu dar tercih etmiyorsanız geniş kesim modellerden faydalanarak paçalarını kıvırarak kullanabilirsiniz. Bu görünüm size sportif bir hava katacaktır. Aynı zamanda jean ceketlerde daha havalı ve genç bir duruş sergilemenize neden olurlar. Bu tip kıyafetler gençlerin tekelinde değildir. Jean tasarımların hiç bir modacı tarafından olgun kadınlar giyemez diye bir kural koyduğu duyulmamıştır. Sizde jean modellerden sonuna kadar faydalanarak genç bir duruş sergileyebilirsiniz.

Genç görünmenin yollarından biri de; makyaj ve saçın sade tutulmasıdır. Sarı saçlar ve ağır bir makyaj yaşınızdan kat be kat büyük görünmenize neden olur. Bunun için saçlar doğal renginde boyanmalı ve makyaj belli belirsiz yapılmalıdır. Makyajda önemli olan cilt sağlığıdır. Cildiniz ışıl ışıl görünürse makyaj yapmadığınız fark edilmez bile. Doğal reçeteler cildin diri görünmesi için en iyi yöntemlerden biridir. Doğal yağlarla bakım yapabilir ve cilt lekeleriniz için kilin gücünden faydalanabilirsiniz. Kırışıklık durdurulması imkansız olan bir süreçti. Fakat yaptığınız bakımlarla bu süreci biraz daha erteleyebilirsiniz. Mutlu olmak ve neşeli görünmek genç görünmenizi sağlayan en büyük detaydır. Mutlu oldukça çevrenizdekilere de pozitif enerji yayarak daha genç görüneceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Yazlık Makyaj Uygulaması Önerileri başlıklı makalemizde makyaj modelleri, yaz makyajı 2016 ve yazlik makyaj onerileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git