Evde Birkaç Basit Yöntemle Nail Art

Evde Birkaç Basit Yöntemle Nail Art
1 Eylül 2016 tarihinde eklendi, 550 kez okundu.

Nail Art akımı,Avrupa’da olduğu Türkiye’de oldukça popüler.Kendi sanatınızı yapmak için,illa bir uzman olmanıza gerek yok.Birkaç basit yöntemle de evde kendiniz yapabilirsiniz;Buyrun;

 

1.Siyah renk ojeyle ve basit bir yöntemle dikkat çekici tırnaklara sahip olabilirsiniz.İlk yapmanız gereken siyah renk ojenizi sürmek ve sonraki adım oldukça basit.Evde kullandığımız fileli banyo liflerini ojenizin üzerine tutarak,tırnak süsleme için kullanılan beyaz toz boyalardan üzerine dökün.Yalnız burada önemli bir ayrıntı var; ojeniz kurumadan önce bu işlemi gerçekleştirmelisiniz.

 

 

2.İstediğimiz bir renkte bir ojeyi sürerek ,işe başlıyoruz.Sonrasında ojemiz kurumadan tel toka veya kürdan yardımıyla istediğimiz şekli çiziyoruz.Son adım olarak resim için kullandığımız fırçalar yardımıyla diğer ojeyi kullarak çizdiğiniz şeklin üzerini boyayın ve ojeniz kuruduktan sonra üzerine bir parlatıcı sürüyoruz
3.Ojenizin buruşuk ve taş görünümlü bür görüntü oluşturmasını istiyorsanız,istediğiniz renk ojeyi sürün ve kurumasını bekleyin daha sonra simli bir oje rengini(tercihen altın sarısı ya da gümüş rengi) önceden yanlarından buruşturduğunuz bir plastiğin üzerine sürün(buzdolabı poşeti uygun olacaktır) ce kurumasını beklemeyin ojeniz hazır ve ojeniz kuruduktan sonra üzerine bir parlatıcı sürün.
4.Yukarıda bahsettiğimiz yöntemler size zor geldiyse,daha basit bir yöntemi deneyebilirsiniz. Tırnağınızın zeminine istediğiniz gibi bir ojeyi sürün ve kürdan yardımıyla başka bir renkte ojeden küçük tatlı sevimli benekleri isterseniz tınağınızın ucuna,isterseniz de de tüm tırnağınız kondurubilirsiniz ve ojeniz kuruduktan sonra üzerine bir parlatıcı sürün.
5.Tırnağınız da grafiti şeklinde bir görüntü elde etmek ister misiz?Yapması oldukça basit.Siyah bir ojeyi sürün ve ojenizin kurumasını bekleyin.Sonrasında gümüş rengi bir ojeyi,küçük küçük darbelerle siyah ojenizin üzerine sürün ve ojeniz kuruduktan sonra üzerine bir parlatıcı sürün.
6.Herkesin yapabileceği basit bir önerimiz daha var.Beyaz bir ojeyi tırnağınıza sürün ve kurumasını bekleyin.Sonrasında kürdan yardımıyla istediğiniz renk bir ojeyi boyuna çizgiler halinde sürün ve ojeniz kuruduktan sonra üzerine bir parlatıcı sürün.

Bir önceki yazımız olan Mezuniyet Makyajı Nasil Olmalı başlıklı makalemizde mezuniyet makyaj modelleri, mezuniyet makyajlari ve universite mezuniyeti icin makyaj onerileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git