Fotoğraflarda Daha Güzel Çıkmak İçin 5 İpucu

Fotoğraflarda Daha Güzel Çıkmak İçin 5 İpucu
15 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 663 kez okundu.

Gün içinde onlarca fotoğraf çekiniyoruz.Bazı fotoğrafları çok beğeniyoruz bazılarını ise gördüğümüz anda siliyoruz.Bazılarımız bu işi çok severken bazılarımız ise bu işten nefret ediyor.Ve çocuğumuz normalde kendini güzel bulup lakin fotoğraflarda çok kötü çıktını söyler.Bu durum fotojenik olamama durumudur.Peki ya bu durumu düzeltmek ve fotoğraflarda güzel çıkmak için neler yapabiliriz ?

1. Tene uygun kıyafet seçimi :  

Evet fotoğraflarda güzel çıkmak istiyorsak ten – kıyafet uyumunu da güzel yapmalıyız.Her tene her renk yakışmaz bu bir gerçektir.Peki ya bizim tenimize göre hangi renk kıyafet giymeliyiz ?

Esmer olanlar için koyu renkler pek tavsiye edilmez.Daha çok mavi, kırmızı, pembe, turuncu ve altın sarısı gibi renkler önerilmektedir.

Kumrallar  da ise yeşil ve mavi renkleri ön plana çıkar. Genellikle kumral tenli insanlara yeşilin ve mavinin tonları çok yakıştırılmaktadır.Siyah ve beyaz renkler ise önerilmez.Bu renklere yakın olarak açık kahve ve krem rengi ve tonları yakışır.

Sarışınlar için ise lacivert ve kırmızı şiddetle tavsiye edilmektedir.Bunların yanında mavi, yeşil ve beyaz renklerde sarışınlara yakıştırılan renklerdendir.

Kızıllar da ise bordo,bronz gibi renkler ön plana çıkar.Bunların yanında kahverengi ve kırmızı renkleri de rahatlıkla tercih edebilirler.Siyah ve mavi renkleri ise uzak durmaları gereken renkler arasındadır.

2.En iyi göründüğün açı :

Bunu en iyi belirleyecek olan fotoğraf çekinecek olan kişinin kendisidir.Fotoğraf çekinmeden önce güzel bir açı yakalamak, fotoğrafta en iyi şekilde görünmemize olanak sağlayacaktır.Peki ya bu açıyı nasıl ayarlayacağız ? İşte birkaç ipucu :

Öncelikle kusurlarımızın farkına varmalıyız ve bunu kabullenmeliyiz.Bu doğal ve her insanın başına gelen yada gelebilecek bir durumdur.Mesela yüzümüzün sol tarafında bir sivilce var ve fotoğrafta görünmesini istemiyoruz.Bu durumda kafamızı biraz daha geride tutarak ve ters tarafa doğru hafifçe çevirerek poz verebiliriz.Yada gamzelerimiz çıkıyorsa bunu daha da belirgin bir hale getirmek için kafamızı biraz öne çıkarıp hafifçe herhangi bir tarafa dönüp poz verebiliriz.

3.Güzel anları düşünmek : 

Fotoğraf çekinmeden önce bir gülümseme bizi çok daha rahatlatır ve doğal güzelliğimizin ortaya çıkmasını sağlar.Bu gülümseme doğal olmalı ve içten gelmeli.Bunun için fotoğraf çekinmeden önce hem bedenimizi hemde ruhumuzu rahatlatmak adına yüzümüze güzel bir gülümseme yerleştirebiliriz.Bunun içinde güzel bir anı düşünmemiz yeterli olacaktır.

4 . Gözlerimizi odaklamak :

Yorgun ve halsiz bir bakış attığımız fotoları beğenmeyiz zaten güzelde çıkmamışızdır.Bu durumdan kurtulmak yada bu hayata düşmemek için yapabileceğimiz bir kaç bir şey vardır.Bunlara en iyi örnek gözlerimizi kameraya odaklamak olacaktır.Keskin ve anlamlı bir bakış atmalıyız.O bakışta kendimize olan güvenimizi hissettirmeliyiz.Bunu içinizden geldiği gibi yapabilirsiniz.Ve fotoğraf çekinmeden 2 saniye önce gözlerimi kapatıp açmak da bu yolda olumlu bir etken olacaktır.

5. Rahatlamak ve kendimizi kasmamak : 

Bu en önemli durumlardan birisidir.Kesinlikle kendimizi o an rahat hissetmeliyiz.İyi şeyler düşünüp, kendimizi kasmamalıyız. Fotoğraflarda kasıntı gibi çıkmayı hiç kimse istemez dimi sonuçta.İşte bu yüzden kafamızı o anlığına boşaltıp rahat bir duruşla pozumuzu vermeliyiz.Tabii rahatlığın yanında duruşumuzun dik de olması lazım.

Tüm bunların yanında fotoğraf çekinirken kendimize olan güvenimizi de fotoğraflarımıza yansıtmalıyız.Bu bizi daha güzel gösterecektir.

Bir önceki yazımız olan 2016 Kadın Kış Modası Giyim Kombinleri başlıklı makalemizde kış kombin, kış kombin önerileri ve kışlık kombin kadın hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git