Göbek Eritme Yolları

Göbek Eritme Yolları
7 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 692 kez okundu.

Kilo almayla birlikte göbekte yağ birikimi görülür. Vücudun kilo alması ilk olarak göbekte gerçekleşir. Göbek bölgesine yerleşen yağlanmanın giderilmesi zor olsa da imkansız değildir. Güçlü bir iradeyle göbek bölgenizdeki yağlanmayı gidermeniz mümkün. Çeşitli ve kolay yoldan yapılan spor hareketleri sonucunda göbek erimez. Göbeğin erimesi için zorlayıcı hareketler yapmak ve beslenme düzenine dikkat etmek gerekir.

Beslenme ile göbek kısmındaki yağları eritmek için; yağlı gıdalardan kesinlikle uzak durulmalıdır. Yağlanma ilk olarak göbek bölgesinde başladığı için beslenme düzeni çok önemlidir. Ayrıca tuzlu yada şekerli gıdalarda göbek bölgesi için sakıncalıdır. Metabolizmanın giderek yavaşlaması göbek bölgesinin erimesini zorlaştırır. Yiyeceklerinize dikkat etmediğiniz sürece göbek bölgesini eritmek imkansızdır.

Çeşitli egzersiz çeşitleri göbek bölgenizde yer alan yağlanmayı giderir. Bu hareketlere her gün bağlı kalarak tekrarlamak zaman içinde göbeğinizin erimesini sağlar. Mekik hareketi göbek eritmek için biçilmiş kaftandır. Düzenli olarak tekrarladığınızda göbeğinizdeki değişiklikleri hissedebilirsiniz. Gün içinde 3 defa olmak üzere 10 kere mekik hareketi yaparsanız zaman içinde faydasını göreceksiniz. Hareket yapamamaktan yakınan kadınlar için en iyi spor şekli; ev işleri yapmaktır. Beslenmenize dikkat ettiğiniz sürece göbek yağlarını iş yaparak gidermek mümkündür. Bunun için iradeli davranmalı ve bir hafta içinde göbek yağlarından kurtulamayacağınızı bilmeniz gerekmektedir.

Göbek eritme yöntemlerinden biri de; o bölgeye uygun şekilde masaj yapmaktır. Hafif baskı ile masaj yaptığınızda göbekteki yağlar harekete geçer. Göbek kısmı terlediğinde yağpların erimesi daha kolaydır. Masaj işlemini de spor hareketleri gibi düzenli yapmanız gerekmektedir.

Bazı bitkisel yağları karıştırarak göbeğinize masaj yapabilirsiniz. Bitkisel yağların bazıları göbekteki yağlanmanın giderilmesine yardım eder. Göbek için en ideal yağ ikilisi; biberiye yağı ile portakal yağıdır. 1’er tatlı kaşığı kullanıp karıştıracağınız bu yağları göbek bölgenize masaj yaparak sürün ve ardından kapatarak terlemesini sağlayın. 30 dakika sonra duş yaparak yağları arındırın. Spor yaptıktan sonra bitkisel yağ karışımı ile masaj yapmak daha etkili olacaktır. Göbekte yer alan yağlanmanın giderilmesi son derece zordur. Bunun için sabretmeli ve aylar boyunca yaptığınız uygulamaları eksiksiz şekilde tekrar etmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Selülit Görünümü Nasıl Azaltılır başlıklı makalemizde selulit giderme yollari, selulit giderme yontemleri ve selulit gidermez egzersizi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git