Gözleri Olduğundan Büyük Göstermek İçin Nasıl Makyaj Yapılır?

Gözleri Olduğundan Büyük Göstermek İçin Nasıl Makyaj Yapılır?
29 Ekim 2016 tarihinde eklendi, 652 kez okundu.

Gözlerinizi olduğundan büyük göstermek ve belirginleştirmek istiyorsanız, özellikle beyaz gibi açık renkleri göz makyajlarınızda bolca kullanmanız faydalı olacaktır. Fakat siz de gözlerinizin küçük olduğunu düşünüyor ve nasıl daha büyük gösterebileceğinizi bilmiyor, ‘gözleri olduğundan büyük göstermek için nasıl makyaj yapılır?‘ diye merak ediyor iseniz, işte cevabı oldukça basit.

gozleri-buyuk-gosteren-makyaj-nasil-yapilir

Göz makyajınıza başlamadan önce dilerseniz bir kat makyaj bazı ya da baz farı göz kapaklarınıza sürün ve oldukça açık tonlarda beyazlar ve pembeler ile göz kapağınızı ve çevresini belirginleştirin. Sonrasında kirpiklerinize yaptığınız uygulamaların ardından göz kapağınızın altına ve üstüne özellikle iç kısımlara beyaz göz kalemi sürün ve göz kapağınızın alt kısmının dışına da beyaz kalemden kullanmayı unutmayın.

 

Göz pınarlarınıza açık tonlarda aydınlatıcılar kullanarak aydınlatma yapın ve gözlerinizi ortaya çıkartın. Eyeliner uygulaması yaparken eyelinerınızın kuyruğunu kaş bitiş hizanıza doğru çekin ve çirkin olmayacak kadar uzunlukta bırakın. Fazla kalın ya da fazla ince eyeliner uygulaması yapmamaya dikkat edin.

 

Gözlerinizi daha büyük göstermek için kirpiklerinizi de daha dolgun göstermeniz yardımcı olacaktır. Daha dolgun ve siyah kirpikler gözlerinizi daha şekilli ve daha büyük gösterecektir. Bu tarz basit makyaj hileleri ile gözlerinizi olduğundan daha büyük, küçük ya da geniş gösterebilir ve gözlerinize istediğiniz şekli verebilirsiniz. Kullandığınız ürünlerin açık renkli olması genellikle gözleri büyük gösterir.

Bir önceki yazımız olan Soluk Yüzler İçin Makyaj Tüyoları başlıklı makalemizde makyaj, solgun yüz ve soluk yüz hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git