İş Görüşmesine Giderken Ne Giymeli

İş Görüşmesine Giderken Ne Giymeli
10 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 1.140 kez okundu.

İş görüşmelerine giderken giydiğiniz takım kıyafetler yada ceket gibi klasik parçalar dünyada geçerliliğini yitirmeye başladı. Bunun nedeni ise; değişen moda akımları ve iş dünyasındaki yaş oranın daha genç olması. Şimdi çalışanlar veya iş başvurusu yapacak olan kişiler daha özgün parçalar giymeyi tercih ediyor.

İş görüşmesine giderken özgün halinizi abartmamak da fayda var. Çok kısa etekler, dekolteli kıyafetler, çok özenli yada aksine çok özensiz saçlar, tırnaklara sürülen absürd oje renkleri iş görüşmesine giderken tavsiye edilmeyen dış görünüş detaylarıdır. Yani kısaca iş görüşmesine giderken doğallıktan uzak görünmemelisiniz.

İş görüşmesinde pantolon ve ceket giyecekseniz bir değişiklik yaparak kravat dahi takabilirsiniz. Bayanlar iş görüşmesinde de maskülen bir giyim görünümü sergileyebilirler. Daha da tarz bir görünüm için ceketin içine yelek giymeyi deneyin. Takım kıyafetinizin siyah veya lacivert olmasına dikkat edin.

İş görüşmesine giderken ayakkabılar tek renk ve mutlaka mat olmalıdır. Üzerinde toka gibi metal parçalar olan ayakkabılardan uzak durun. Çorap tercihinde de mutlaka siyah yada ten rengi tercih edin. Desenli çoraplar iş görüşmesine giderken giyilmez. Üstünüze giyeceğiniz gömlek yada kazak desenli olabilir. Fakat bu desenlerin son derece küçük olmasına dikkat edin. Büyük desenler iş görüşmelerinin ciddi ortamına uyum sağlamaz.

İş görüşmesine giderken ağır makyaj puan kaybetmenize neden olur. Bunun dışında kıyafetlerinizde abartı olmamalıdır. İş görüşmesi sadece sizin yeterliliğinizi ölçmek için yapılır ve bilgilerinizle ortaya çıkmanız daha önemlidir. Bunun yanında görüşmeye giderken kişisel temizliğinize mutlaka özen gösterin. Hafif bir parfüm sıkarak karşıdaki kişilerde temiz bir insan profili çizin.

Bir önceki yazımız olan 2016 Kadın Kış Modası Giyim Kombinleri başlıklı makalemizde kış kombin, kış kombin önerileri ve kışlık kombin kadın hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git