İyi Bir Gelin Makyajı Nasıl Olmalı

İyi Bir Gelin Makyajı Nasıl Olmalı
28 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 1.009 kez okundu.

Kadınlar her zaman kusursuz görünmek için makyajlarına ve kıyafetlerine azami derecede özen gösterirler. Özellikle de düğünü olan kadınların makyajlarını kusursuz istemeleri, düğünde göz alıcı bir güzelliğe sahip olmaktır. İyi bir gelin makyajına sahip olmak için bazı detayları bilirseniz bu detayları makyözünüzle karşılıklı konuşarak istediklerinizi dile getirebilirsiniz.

İyi bir gelin makyajında cilt mükemmel görünmelidir. Ciltte hiç bir leke veya gözenek belli olmamalıdır. Kapatıcılar ciltteki kusurları örterek cildin duru bir güzelliğe erişmesini sağlarlar. Cildinize isim yapmış markaların kapatıcıları ile hoş ve estetik bir görünüm kazandırabilirsiniz. Üzerine yine makyajı sabitleme özelliğine sahip olan sabitleyici spreyler sıkılarak makyajın saatler boyu dayanması sağlanmalıdır. Cildinizde gözenekler varsa makyaj bazını hem makyajdan önce hem de makyajdan sonra uygulatabilirsiniz. Gözenekler geçici de olsa kapanacak ve düğün günü berrak bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır.

İyi bir gelin makyajında kullanılacak rimel mutlaka suya dayanıklı seçilmelidir. Kirpiklerde takma kirpik kullanılması her zaman daha iyi sonuçlar verir. Takma kirpik ve akmayan bir rimel gözlerinizi düğün boyunca harika gösterir. Far rengi çok koyu renklerin haricinde göz rengine uygun olan far renklerinden seçilmelidir. Fakat öncesinde far bazı kullanarak farın tutuculuğunu ve kalıcılığını artırmanız gerekir.

Allık seçimi şeftali tonlarında seçilirse soft bir duruş elde edilir. Pembe ve kırmızı renk tonlarında olan allıklar gelin makyajı için uygun değildir. Gelin makyajının olmazsa olmazlarından biri de; rujlardır. Yine şeftali tonlarında yada erik kurusu renklerinde bir ruj uygulanarak gelin makyajı şık ve estetik bir şekilde tamamlanmış olur.

Bir önceki yazımız olan Yazlık Makyaj Uygulaması Önerileri başlıklı makalemizde makyaj modelleri, yaz makyajı 2016 ve yazlik makyaj onerileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git