Kalın Beli İnce Göstermenin Yolları

Kalın Beli İnce Göstermenin Yolları
6 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 729 kez okundu.

Kadınlar fazlalıklarını gizlemek için bir takım yollar denese de başarısız olabilirler. Vücutta öne çıkan en önemli bölge bel kısmıdır. Bel bölgesinde yağlanma sorunu yaşıyorsanız; belinizi daha ince göstermek için farklı kıyafetler edinmelisiniz.

Bel kısmında problem yaşayan bayanlar için en etkili yollardan biri de; dikkati bel kısmından uzaklaştırmaktır. Diğer bir yöntem ise; bütün dikkati bel kısmına yoğunlaştırmaktır. Bu iki kuralı bir arada uygulayarak belinizi ince göstermeniz mümkün.

Belinizi ince gösterebilmek için pantolon tercihi yapacaksanız bu kesinlikle yüksek belli pantolonlardan biri olmalıdır. Yüksek belli pantolonlar karın kısmını tamamen kapattığı için belini ince gösterir. Bunun yanında ayağınıza giyeceğiniz topuklu ayakkabı ile birlikte boyunuz çok daha uzun görünecektir. Peplum giysiler belinizi çok daha ince gösterir. Alt kısmı fırfır detayıyla tasarlanmış olan peplum üst kıyafetlerinizi dar pantolon yada eteklerle beraber giyebilirsiniz. Peplum detaylı üstler belinizi başarılı bir şekilde gizleyecektir.

Etek giymeyi tercih ediyorsanız kloş etek türlerinden birini tercih etmeniz gerekecek. A kesim olan etek modelleri sizin vücut yapınıza oldukça uygun. Dizin hemen altında biten modeller belinizin kalınlığını saklayacaktır. Üzerinize giydiğiniz parçanın tamamen dar olmasına özen göstermelisiniz. Etek beli biraz yüksek seçildiğinde beliniz daha ince görünür.

Kıyafetlerinizde kemer detayını kullanmak istiyorsanız bir kaç ayrıntıya dikkat etmeniz gerekecek. Bunun için korse kemerleri kullanmayı deneyin. Korse kemerler bel ölçüsünü başarılı şekilde saklayacaktır. İnce kemer kullanmak isterseniz; kıyafetinizle aynı renklerde olan kemerleri tercih etmelisiniz. Korse kalın türde kemerinizin üzerinde hiç bir detay olmamasına dikkat edin. Aksi halde daha kilolu görünebilirsiniz. Dikkati farklı yerlere çekmek de iyi bir yöntemdir. Bunun için sadece üst kısımda hareketlilik yaratabilirsiniz.

Boynunuza takabileceğiniz büyük bir kolye, kulaklarda yer alan göz alıcı küpeler dikkatin hemen üst kısma kaymasına neden olacaktır. Böylelikle belinizde var olan fazlalıkları saklamış olacaksınız. Dikaktü üst kısma çekmek için farklı yöntemlerde kullanabilirsiniz. Boynunuza bağlayacağınız renkli bir fular dikkati boynunuza çekecektir. Bazı kadınlar dikkatleri başka yöne çekmek için taşlı ve büyük formda şapkalar tercih edebilirler. Sokak modasına baktığınızda bu kuralların başarılı şekilde uygulandığına şahit olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yazlık Makyaj Uygulaması Önerileri başlıklı makalemizde makyaj modelleri, yaz makyajı 2016 ve yazlik makyaj onerileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git