Kaş Çıkarma Ve Kalınlaştırma Yolları

Kaş Çıkarma Ve Kalınlaştırma Yolları
3 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 680 kez okundu.

Kaşlar kadınların gözlerini vurgulayan ve bakımlı olduğunda en az gözler kadar dikkat çeken bölgedir. “Kaş kalınlaştırma nasıl yapılmalıdır?” sorusunu zaman zaman hepimiz merak etmişizdir. Kaş kalınlaştırmada birçok yöntem uygulanmaktadır. Doğal yöntemler uygulandığı gibi birçok güzellik merkezinde farklı çözümler de sunulmaktadır. Kaş kalınlaştırmada ve çıkarmada faydalı belirli bitkiler ve besinler vardır. Örneğin sarımsak kaş kalınlaştırmada ve çıkmayan kaşlara son derece etkili doğal yöntemdir.

Sarımsağı doğal maske olarak kaşlarınıza kullanabilirsiniz. Aynı zamanda birçok nemlendirici kremde içeriğinde bulundurduğu besleyici yağlar ile kaşlarınızı kalınlaştırmada size yardımcı olacaktır. Özellikle vazelin çok etkili bir kremdir. Kaşlarınıza sürerek kısa zamanda etkisini görebilmeniz mümkündür. Kalıcı ve geçici anlamda da kalın kaşlara sahip olunabilir. Kıl kökleriniz eğer doğal yağlara ve yağlara cevap vermiyor ise makyaj teknikleri ile kaş kalınlaştırma yöntemleri uygulanabilir.

 

Kaş çıkarmada sarımsak doğal maske olarak nasıl kullanılabilir?

2 diş sarımsağı havanda dövün ve ezin.2 kaşık zeytinyağını da ezdiğiniz sarımsağa ilave edip krem dokusu oluşana kadar karıştırın. Kaşlarınızı yukarı yönde kaş fırçanızla, kaşlarınız kızarana kadar tarayın. Daha sonra fırça yardımı ile bu karışımı yukarı doğru tarayarak kaşlarınıza uygulayın. Bu uygulamadan sonra sırt üstü yatıp yarım saat dinlenin; gözleriniz kapalı vaziyette olacak aksi takdirde gözleriniz yanar. Yarım saat sonra yüzünüzü sabun ile durulayın. Zamanla sarımsağın mucizevî etkisini göreceksiniz.

 

Makyaj yöntemleri ile kaş kalınlaştırma yöntemi nedir?

Eğer ölü kıl köklerine sahipseniz ve kaşlarınız doğal ürünlere ve serumlara cevap vermiyorsa bu teknik iyi bir çözüm olacaktır. Ya da bu maskelerle uğraşmak size zor geliyor ise makyaj tekniği ile de kolayca sıkıntınızı giderebilirsiniz. Makyaj ürünleri satan mağazadan satın alacağınız kaliteli bir kaş kalemi işinize yarayacaktır. Kahverengi tonlarında alacağınız kaş kalemi ile kaşlarınızın arasını doldurup iyi bir görüntü sağlayabilirsiniz. Kaşlarınıza kontur çekerken mutlaka kaşlarınızın alt kısmının görüntüsünü vurgulamalısınız. Küçük ve kesik dokunuşla bu işlemi yapın. En kolay ve en hızlı kaş bu şekilde kalınlaştırılır.

 

Kaş konturu ile kaş kalınlaştırma nedir?

Kaş kontörü ile kalınlaştırma özel boyaların deri altına enjekte edilmesi ile uygulanan bir yöntemdir. Fakat diğer yöntemlere göre daha yapay ve koyu bir renk göze çarpar kaşlarda; çok fazla tavsiye edilen bir uygulama değildir. Genelde hiç kaşı olmayan ve belirli hastalıklar sonrası kaşlarını kaybeden Kişilerin uyguladığı bir yöntemdir.

 

Bir önceki yazımız olan Gözleri Olduğundan Büyük Göstermek İçin Nasıl Makyaj Yapılır? başlıklı makalemizde göz makyajları, gözleri büyük gösteren makyajlar ve küçük gözü büyük göstermek hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git