Kaş Şeklinizi Yüzünüze Göre Seçin

Kaş Şeklinizi Yüzünüze Göre Seçin
9 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 1.516 kez okundu.

Kaş şekli yüzünüzün hatlarını belirleyen ve güzelliğinizi ön plana çıkaran detaylardandır. Yüzünüz ne kadar güzel olursa olsun kaşlarınız şekilsiz ve dağınıksa kötü görünürsünüz.

Oval yüzler için kaş çeşidi çoktur. Çünkü oval yüz çeşidi her tip kaş şeklini kaldırabilir. Fakat kaşlarınızı yukarı doğru kalkık biçimde şekillendirme. Bu kaşlar sizi sert gösterecektir.

Kalınlığını bozmadan kaşlarınıza şekil vermeyi deneyin. Doğal olmasına özen gösterin.

Uzun yüzlüler için kaş şekli oval olmalıdır. Keskin yüz hattına sahipseniz düz ve kavizsiz bir kaş modeli kullanmalısınız. Bu kaş modeli yüzünüzün sert kısımlarını geri plana atar. Fakat kaşlarınızı şekillendirirken uzman kuaförden yardım almayı unutmayın. Yüz hatlarınız keskin olduğu için yanlış kaş modeli facia olabilir.

Yüzünüz kalp şeklindeyse çene kısmı sivri ve alın bölgesi geniştir. kaşların kalınlığı doğal bırakılmalı ve kalınlığı bozulmamalıdır. Kaşlarınıza ince şekil vermekten kaçının. Hilal kaş biçimi sizin için en iyi kaş şeklidir. Doğal görünümlü kaş şekli sizi dinamik gösterecektir.

Yuvarlak yüz hatlarına sahipseniz; çocuksu bir görünümde olabilirsiniz. Sert bir görüntü yaratmak için kaşlarınıza bu doğrultuda şekil verin. Kadınsı yüz hattına sahip olmak için; kavisli kaş şekli sizin için uygun olacaktır. Yüzün yumuşaklığını dengelemek için kavisli kaş modeli size uygundur.

Kare yüz şekline sahip bir kadınsanız; yüz hatlarınız sert demektir. Kaşlarınız yumuşak görünmeli ve sert hatları yumuşatmalısınız. Kaşlarınızı inceltmemeye özen gösterin. Kaşlarınız doğal kalırsa daha hoş görünecektir. Sadece gereken yerleri almalısınız.

Bir önceki yazımız olan Kaş Çıkarma Ve Kalınlaştırma Yolları başlıklı makalemizde doğal kaş kalınlaştırma, kaş çıkartma ve kaş kalınlaştırma hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git