KÜÇÜK ODALAR İÇİN DEKORASYON FİKİRLERİ

KÜÇÜK ODALAR İÇİN DEKORASYON FİKİRLERİ
15 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 720 kez okundu.

Günümüzde tek ya da iki kişilik yaşayanların sayısının artmasıyla küçük model evler de tercihlerin arasında çokça görülür oldu. Böylece küçük oda dekorasyonu için fikir arayışı başladı. Eğer sizin de küçük bir eviniz ya da odanız varsa birkaç öneriye ihtiyacınız vardır.

PRATİK ÇÖZÜMLER GENİŞ ODALAR

Küçük odanız için yaratıcı çözümler üreterek daha büyük ve kullanışlı hale getirebilirsiniz. Mesela yatağınızın başında raflı sistemler kullanın. Odanın duvarlarında, perdelerinde yani arka planda soluk ve açık renkler kullanın, odanın içine doğru koyu renk eşya kullanın. Böylece odayı daha geniş gösterirsiniz. Tam tersini yaparsanız dar ve basık bir oda elde edersiniz. Eğer bir koltuk takımınız varsa hepsini sığdırmaya çalışmayın. İhtiyacınız kadar koltuk yeterlidir. Büyük çok kapaklı dolaplara ihtiyacınız var ama yeriniz yoksa bazalı yatağı hasır sepeti ve yan duvarı kullanarak eşyalarınızı depolayabilirsiniz. Odada sürekli sabit bir masa bulundurmak yerine açıp kapanan duvara sabitlenen masalardan alabilirsiniz.

Küçük oda dekorasyonu için büyük, kalın perdelerin yerine ince, hafif daha küçük perdeler kullanın.  İri ve çok desenli halılar yerine tek renk ve daha minik halılar alın. Kabarık, gösterişli yatak örtüleri kullanmayın. Daha sade, hafif, desensiz, ince örtüler kullanın.

MİNİK ODALARA KATLAMALI MOBİLYALAR

Odanıza eşyaları koyunca size yer kalmıyorsa, mobilyalarınızla karlı bir anlaşma yapmanın vakti gelmiş demektir. Odanızın içinde iç içe geçebilecek, birbirinin üstüne ya da altına koyabileceğiniz eşyalar bulun. Örneğin eğer tavanınız yüksekse giysi dolabınızı daha da genişletip üzerini yatak olarak kullanın. Küçük oda dekorasyonu için özel üretilmiş çok fonksiyonlu mobilyalardan alın. Hem koltuk hem yatak hem dolap hem çalışma masası olan türlerden. Duvarda yere yakın asılı raflarınız varsa, çok küçük de değilse çalışma masası olarak kullanabilirsiniz. Ya da sadece diz üstü bilgisayarınızdan film açıp izlemek için iyi bir yer olabilir. Çok geniş bir balkonunuz varsa onu odaya dönüştürebilirsiniz, bir yatak koyup sadece uyumak için de kullanabilirsiniz. Yatağınızı hem uyumak hem oturmak için kullanabilir veya duvara gömülü yatak sistemi yaptırabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan EV DEKORASYONUNDA COUNTRY ESİNTİLERİ başlıklı makalemizde country dekorasyon, country ev dekorasyonu ve ev dekorasyon tarzlari hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git