Olgun Gösteren Güzellik Makyaj Hataları

Olgun Gösteren Güzellik Makyaj Hataları
21 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 580 kez okundu.

Güzelleşmek uğruna yapılan bazı hatalar yaşlı görünmenize neden olur. Makyaj da yada kıyafet tarzında yapılan yanlış seçimler daha olgun görünmenize sebep olur. Güzelleşmek isterken yaşlı görünmek istemiyorsanız önerilerimize kulak verin.

Makyaj bazı yada nemlendirici kullanılmadan yapılan makyaj her zaman daha yaşlı gösterir. Sürülen fondöten bir süre sonra kırışıklıkların arasına dolmaya başlar. Bunun için kırışık ve gözeneklere makyaj bazı kullanılmalı ve soft bir görünüm verilmelidir. Ardından uygulanacak fondöten ciltte akma veya aralara dolma gibi problemler yaratmaz. Makyaj bazı pürüzsüz bir görünüm için tercih edilmelidir.

Saç şekli ve yapısı yaşlı görünmenize neden olabilecek faktörlerdendir. Saç şeklinizi katlı tutarsanız daha genç ve fresh bir görünüm yakalarsınız. Uzun ve düz olan saçlar her zaman yaşınızı daha büyük gösterir. Saçlarınızı mümkün olduğu kadar boyamamaya özen göstermeli ve koyu renk saç boyaları kullanmalısınız. Açık renklerin daha yaşlı gösterdiğini unutmayın. Saçlarınıza saç spreyi gibi içinde alkol barındıran ürünler uygulamayın. Alkol saçların kurumasına ve yıpranmasına neden olur.

Cilde peeling uygulamamak zaman içinde kırışıklıkların şiddetli biçimde artmasına neden olur. Bunun için cildi ölü hücrelerden temizlemek ve haftada bir defa peeling uygulamak gerekmektedir. Bol su içerek yaptığınız bakımların daha etkili olmasını ve cildinizin beslenmesini sağlayabilirsiniz.
Dışarı çıkarken güneş kremlerini kullanmamak ciltte lekelenmeye neden olur. Alt kirpiklerinize rimel sürmekten vazgeçin ve bakışlarınızın daha soft görünmesi için sadece üst kirpiklere rimel sürün.

Bir önceki yazımız olan Yazlık Makyaj Uygulaması Önerileri başlıklı makalemizde makyaj modelleri, yaz makyajı 2016 ve yazlik makyaj onerileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git