Selülit Görünümü Nasıl Azaltılır

Selülit Görünümü Nasıl Azaltılır
16 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 762 kez okundu.

Selülit beslenme ve hareket bozukluklarıyla ortaya çıkan bir sorundur. Selülit genellikle basen bölgesinde yer alır ve portakal kabuğu görünümündedir. Yaz mevsiminin kapıyı çaldığı şu günlerde selüliti önlemek için bir çok yöntem vardır. Giydiğiniz şort ve bikinilerin içinde daha estetik görünmek istiyorsanız; bu yöntemleri acil şekilde hayata geçirmeniz gerekmektedir.

Selülit genellikle metabolizması yavaş çalışan ve beslenme olarak düzensiz bir beslenme şekli seçen kişilerde meydana gelmektedir. Kadınlarda görülen selülitin en büyük nedeni hormonlardır. Erkeklik hormonu selülite neden olmaz. Çok nadir olsa da erkeklerin ufak bir kısmında da selülite rastlandığı görülmüştür. Selülit bazen sadece basende değil kollarda ve karın bölgesinde de görülebilir.

Selülit görünümünü azaltmak için en etkili yol düzenli şekilde spor yapmatır. Spor yaptığınızda yağ tabakasının parçalanmasını sağlayarak selülitin meydana getirdiği problemli görünümü azaltalabilirsiniz. Hareketsiz olan kişilerde selülit daha fazla görülür. Özellikle kilo sorunu olan kadınlarda daha fazla rastlanır. Bunun için düzenli olarak hareket etmek selülitin en büyük düşmanıdır.

Sürekli kilo alıp vermek selülitin en büyük nedenidir. Bunun için kiloyu belli bir seviyede tutmak gerekir. Kilonuzu korumak için beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmeden kilonuzu korumaya çalışmalısınız.

Deri altında yer alan selülitli bölgeyi yok etmek için masaj yapabilirsiniz. Masaj genellikle sert yüzeyli cisimlerle yapılır. Bunların içinde en iyi yöntem; fırça ile yapılan masajlardır. Sert kıllara sahip olan fırçalar selüliti başarılı bir şekilde yok eder. Sıkılaştırıcı kremlerde selülitin giderilmesinde oldukça etkilidir. Bu tip kremlerle de selüliti yok ederek ortaya çıkmasını engelleyebilirsiniz.

Selülitin engellenmesi için yaptığınız hareketler işe yaramıyorsa genetik bir yatkınlığınız olabilir. Ailede selülitten dertli olan kadınlar varsa; bu selülit gerçeğini ömür boyu kabullenmek zorunda kalacaksınız demektir. Bazı kadınlarda hiç dikkat etmedikleri halde selülit görülmez. Bunun en büyük nedeni; genetik mirastır. Bol su içen, beslenme alışkanlıklarına dikkat eden, kilosunu seneler boyu koruyan kadınlarda selülit görülmez. Genetik olarak da vücudu selülite karşı direnç gösteriyorsa; kadınlar selülitle hayatları boyunca karşılaşmazlar.

Bir önceki yazımız olan Yazlık Makyaj Uygulaması Önerileri başlıklı makalemizde makyaj modelleri, yaz makyajı 2016 ve yazlik makyaj onerileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git