Şifon Gömlek Nasıl Giyilir ? Şifon Gömlek Kombinleri

Şifon Gömlek Nasıl Giyilir ? Şifon Gömlek Kombinleri
18 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 2.940 kez okundu.

Şifon gömlekler genellikle klasik giyime uyum sağlayan gömlek modelleri içinde bulunmaktadır. Bu gömlek tipleri farklı şekillerde spor giyime de uyumlu bir şekilde kombin yapılabilir. Şifon gömleklerle beraber en çok giyilen kıyafetler pantolonlar ve dar kesim eteklerdir Pantolon seçiminde yüksek bel pantolonlar tercih edilmelidir.

Şifon gömleklerde iç kısım gözükeceği için gömleğin aynı renginden askılı bir iç giyim parçası giyilmelidir. Beyaz şifon gömlekle beyaz askılı bir parça giyilerek gömleğin daha şık görünmesi sağlanır. Kollar dışarıdan bakıldığında gözükür. Şifon gömleklerle giyeceğiniz pantolonlar mutlaka yüksek belli olmalıdır. Gömlek eteklerini içeri sokarak kullanmanız gerekir. Şifon etekler başlı başına hareketli olduğu için eteklerle bile giyilse uç kısımları belden içeri sokulmalıdır.

Klasik giyime uyum sağlayan bu gömlekler kimi zaman spor şekilde de kombinlenir. İçine giyeceğiniz dar bir tişört ve belden bağlayacağınız gömlek uçları şifon gömleği birden bire romantik bir şıklığa sokar. Yırtık pantolonlarla ve saçınız toplu bir şekilde giydiğinizde spor gömleği günlük hayatta her yerde giyebilirsiniz. Düz renk ve çiçekli gömlekleri hoş kombinlerle gündelik hayatta da kullanabilirsiniz.

Siyah şifon gömlekleri çiçekli olsa bile düz renk alt parçalarla bir arada giyin. Alt kısma da çiçekli yada çizgili parçalar giymeyin. Şifon gömleğinizi ön planda tutmak için düz renklerle birlikte kullanmalısınız.

Bir önceki yazımız olan 2016 Kadın Kış Modası Giyim Kombinleri başlıklı makalemizde kış kombin, kış kombin önerileri ve kışlık kombin kadın hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git