Vajinusmus Belirtileri

Vajinusmus Belirtileri
30 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 625 kez okundu.

Vajinusmus cinsel olarak yaşanan bir problemdir. Cinsel ilişki esnasında birleşmenin tam olarak yaşanamaması ve bu nedenle kadının cinsel hayatı içerisinde sürekli problemler yaşamasıdır. Bir kadın kendinde vajinusmus olduğunu anlamak için aşağıdaki belirtilerin olması gerekmektedir.

Cinsel ilişki esnasında yaşanan ağrı ve acılar kadında vajinusmus olduğunun bir kanıtıdır. Buna tıp dilinde ağrılı cinsel ilişki adı verilmektedir. İlilki esnasında kasılmalar olduğu için erkek problem yaşar ve penis iç kısımda güçlükle hareket eder. Cinsel ilişki esnasında kadın eşini itiyorsa ve çeştili kasılmalar gözleniyorsa kadında vajinusmus sorunu var denilebilinir.

Kadının vajina içine tampon gibi maddeler yerleştirememesi de vajinusmus olabileceğini gösterir. Bundan rahatsızlık duyuyorsa çeşitli kasılmalar yaşıyorsa; bu rahatsızlıktan şüphe edilebilir. Kadın jinekolojik olarak muayene olamıyorsa vajinusmus olabilir. Bunun utanma veya sıkılmayla hiç bir ilgisi yoktur. Doktorrun vajina bölgesine soktuğu uyarıcı aletler kadında kasılma yaratıyorsa kadında vajinusmus rahatsızlığı var denilebilinir.

Bilinnen aksine kadın cinsellikten zevk alıyordur fakat vajinasına herhangi bir müdahale yapıldığında bundan olabildiğince rahatsızlık duyup kasılıyordur. Bu esnada karşı taraf eşine yoğun bir baskı yaparsa cinsellikten tamamen soğutabilir. Bu durumun çözümü için uzman bir doktordan yardım alınmalıdır. Doktor tarafından kısa süreli yapılan cinsel terapiler rahatsızlığın kısa sürede geçmesini engeller. Tedavi esnasında eşlerin birbirine anlayışla yaklaşmaları gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Menopoz Belirtileri başlıklı makalemizde menepoz, menepoz belirtileri nelerdir? ve menepozun belirtileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git