Yazlık Makyaj Uygulaması Önerileri

Yazlık Makyaj Uygulaması Önerileri
27 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 546 kez okundu.

Yaz mevsiminde yapılan makyaj uygulamaları diğer mevsimlerden daha farklıdır. Bunun nedenni cildin daha fazla terlemesi ve güneşe maruz kalmasıdır. Bunun için cildin renk eşitsizliklerini kapatırken dikkatli davranmalı ve yoğun olan ürünler ciltle temas ettirilmemelidir.

Tabaka şeklinde sürülen kalın yapılı fondötenler yaz mevsiminde sivilcelenme olayını daha da artırır. Bunun için ince yapılı bb kremlerden yada cc kremlerden yardım almalısınız. Yaz mevsiminde cildiniz nefes alamazsa gözenekler daha da genişler. Cilt terlediği için yüzünüzüe sürdüğünüz malzemeler daha fazla akma eğiliminde bulunurlar. Yaz mevsiminde hafif bir şekilde yapılan makyajlar daha uygundur. Sıcak havanın etkisiyle gözlerinize sürdüğünüz kalem yada rimelde akma gibi olumsuz durumlar görülebilir. Bunun için suya dayanıklı olan ürünlerden yardım almak gerekir.

Kış mevsiminde kullanılan renkleri bir kenara bırakmanın vakti geldi. Kış mevisiminin koyu ve mat renklerinden meydana gelen farlarından ziyade daha canlı renkler kullanmanız gerekir. Mavi, yeşil, gri ve pembe gibi renkler yaz makyajında sıklıkla tercih edilen far renklerini oluşturur. Canlı renkler tercih edilerek yaz mevisimine uygun bir makyaj yapılmalıdır.

Cildiniz çok fazla yağlanıyorsa mat bitişli kremler sürerek cildinizin yağlanmasını engellemelisiniz. Bunun için su bazlı nemlendiriciler kullanarak makyaj yapmaya başlayabilirsiniz. İlk olarak nemlendirici sürüp ardından hafif yapılı bir kapatıcı kullanarak ten makyajınızı yaz mevisimine uygun bir şekilde yapmalısınız.

Bir önceki yazımız olan En Çok Tavsiye Edilen Kalıcı 5 Bayan Parfüm Markaları başlıklı makalemizde bayan parfumleri, en cekici bayan parfum markalari ve erkeklerin en sevdigi bayan parfumleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git