Yüz Bölgesine Yapılan Lazer Epilasyonun Sonuçları ve Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Yüz Bölgesine Yapılan Lazer Epilasyonun Sonuçları ve Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
23 Ekim 2016 tarihinde eklendi, 578 kez okundu.

YÜZ BÖLGESİNE LAZER EPİLASYON YAPTIRMAK

Lazer epilasyon, çoğunlukla olumlu sonuçlar vererek insanların istenmeyen tüylerden tamamına yakın bir şekilde kurtulmasını sağlamaktadır. Lazer epilasyon, gelişen teknoloji ile birlikte hemen hemen tüm şehirlerde başvurulabilen bir yöntemdir. Birçok bölgeye lazer epilasyon yapılması mümkündür. En çok verim alınan bölgelerin başında koltuk altı ve bikini bölgesi gelmektedir.

Özellikle bayanların en çok şikayetçi olduğu bölgelerden birisi de yüzdür. Perçem ve kahkül kullanımından kaynaklanan alın bölgesindeki kıllanmalar ve dudak üstü bölgesindeki tüyler bayanlar için estetik açısından kötü bir görüntü oluşturmaktadır. Bu bölgelerin hassas olmasından dolayı da sir kullanımı çok doğru sonuçlar vermeyebilir. Bu sebeple insanlar, bu bölgelerine de lazer epilasyon yaptırma yoluna başvurmaktadırlar.

Ancak belirtmek gerekir ki tüylerin inceliğinden dolayı yüz bölgesine yapılan lazer epilasyon seansları uzun sürmektedir. Ayrıca bu bölgelere lazer epilasyon yapıldıktan sonra ciltte kuruluk ve sivilceler meydana gelmektedir. Genellikle lazer epilasyon süreci tamamlandıktan sonra sivilcelerin de geçtiği görülmektedir. Kuruluk için ise doğru bir nemlendirici kullanılmalıdır. Bu yüzden cilt tipinize uygun bir yüz kremi kullanmaya özen göstermelisiniz. Ayrıca aslında her insanın dikkat etmesi gereken ancak lazer epilasyon yaptıranların kesinlikle ihmal etmemesi gereken bir husus da güneş kremi kullanımıdır. İhmal edildiği takdirde lazer yapılan bölgelerde kalıcı lekeler oluşabilir. Bu yüzden her gün güneşe çıkmadan önce iyi bir güneş kremi ile yüzünüzü kremlemeyi unutmamalısınız.

Bir önceki yazımız olan Ünlülerin Kullandığı Herkesin Bilmediği Makyaj Ürünü ! başlıklı makalemizde transparan pudra, ünlüler hangi makyaj malzemelerini kullanıyor ve ünlülerin kullandığı makyaj ürünleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git