Zeytinyağının Saç İçin Faydaları

Zeytinyağının Saç İçin Faydaları
16 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 471 kez okundu.

Yüzyıllardır sofralarımızın vazgeçilmez tatlarından olan ve hemen hemen tüm yemeklerde, salatalarda yer alan zeytinyağı sadece yemeklere lezzet katmak için değil sağlık için de önemli yağlar arasında yer almakta. Vücudun pek çok farklı işlevinde etkisini gösteren zeytinyağının yoğun olarak etki ettiği noktalardan biri de saçlardır. Saçların sağlığı ve güzelliğine direk olarak etkisi olan ve kısa süre içerisinde sağlıklı saçlara kavuşmanızı sağlayacak zeytinyağı doğal içeriği ile kimyasal içerikli maddelerin kullanımını da engelliyor.

Zeytinyağı ve Saça Faydaları

Son dönemlerde pek çok saç bakım maskesinin ana malzemeleri arasında yer alan zeytinyağının saç için faydaları ise şu şekilde;

Kepek Oluşumunu Engeller

Zeytinyağının saç için ilk faydası kepeğe karşı oldukça güçlü olmasıdır. Eğer saçlarınızda kepek sorunu var ise ve bu çok canınızı sıkıyor ise zeytinyağı ile hazırlayacağınız saç bakım maskelerini kullanabilirsiniz. Saçınızdaki kepeklerden kurtulmak istiyorsanız zeytinyağı ve limon karışımı hazırlayıp saçınıza devamlı bakım yaparak sadece birkaç hafta içerisinde kepeklere veda edebilirsiniz.

Saçlarda kepek sorunu oluşmasının temel nedenlerinden biri de şüphesiz ki saçların kuru olmasından kaynaklanmaktadır. Zeytinyağı saçlardaki kuruluk oranını da minimuma düşürerek beslediği için kepek oluşumunu da engellemektedir.

Hızlı Saç Uzamasına Yardımcı Olur

Zeytinyağı ile hazırlanan saç bakım maskelerini devamlı olarak kullandığınız saç kökleri beslenecek ve saçlarınızın daha hızlı uzadığını fark edeceksiniz. Bitkisel bir yağ olarak çok güçlü olan ve kozmetik mağazalarında yer alan onlarca kimyasal içerikli ürüne göre kat kat fazla faydası olan zeytinyağı aynı zamanda doğal içeriği ile sağlıklı da.

Saç derisinde meydana gelecek olan tüm enfeksiyonlara karşı çözüm ürettiği için saçın hızlı ve sağlıklı uzamasını sağlayan zeytinyağı saçların daha güçlü ve parlak olmasını da sağlar.

Daha Güçlü Saçlara Sahip Olmanızı Sağlar

Pek çok kozmetik saç bakım ürünü etkisini kısa süreli ve üst yüzeyde göstermektedir. Ancak zeytinyağı bu ürünlerin tam tersine bitkisel gücü ile saç köklerine kadar iner ve saç derisini besleyerek daha güçlü saçlara kavuşmanızı sağlar. Bu sayede saçlarınız kepek sorunu yaşamayacak, dökülmeyecek ve daha geç kırılacaktır.

Bir önceki yazımız olan Yazlık Makyaj Uygulaması Önerileri başlıklı makalemizde makyaj modelleri, yaz makyajı 2016 ve yazlik makyaj onerileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git